Radíme a šetříme Tipy a Triky

8 tipů, jak zbytečně nepřeplatit střechu

Levná střecha
Napsala admin

Levná střechaUživatelům bude velmi dobře složit střecha, která je postavena z klasických střešních tašek ať betonových nebo pálených. Máte před sebou volbu střechy? Chcete tu nejoptimálnější? Jestliže je váš rozpočet už tak napjatý a chcete mít střechu co nejlevnější, bude před vámi pravděpodobně velký problém.

Nekvalitní střecha vám totiž udělá víc vrásek a bude spíš ke škodě, než k užitku. Výsledek je, že svou střechu akorát několikanásobně přeplatíte.

Proto je určitě důležité věnovat výběru střechy dostatek pozornosti. Pokud máte jako jediné kritérium nízkou cenu, obvykle spláčete nad výdělkem. Levná a nekvalitní střecha se podobá časované bombě. A ta je jak pro váš dům, tak také pro vaši finanční stránku. Máme pro vás pár tipů, jak se těmto problémům se střechou vyhnout:

     1. Pokrývači ve střetu zájmů

Nevíte jakou střešní krytinu si vybrat? A ochotný majitel firmy, která vám bude střechu pokrývat, má pro vás naprosto jedinečný tip a skvělé řešení? Na první pohled to vypadá dobře, ale nic není tak skvělé, jak se to jeví. Majitelé pokrývačských firem jsou obvykle ve spojení a v kontaktu s výrobci střešních krytin domluveni a táhnou za jeden provaz. Jestliže vám bude vaše firma doporučovat střechu z laciných plechů, je lepší být v pozoru. Navíc se zeptejte, jestli střešní krytinu na svém domě má i samotný majitel firmy. Je víc jak jasné, že on si na střechu domu levný plech nedá, bude mít trvanlivou krytinu, která je odolná.

     2. Dejte si pozor na anonymní výrobce z Polska

Vyprávět by o tom mohli lidé, kteří bydlí blízko hranic s Polskem. Nechali se napálit výrobci z Polska, kteří rozhodně nejsou solidní. „Levně“ koupili plechovou střešní krytinu, ale jakmile se objevila první potíž, což se u takovýchto levných krytin stává celkem brzo, tak po výrobci, jakoby se slehla zem. Reklamace tak provést nejde. Je nutno myslet především na to, že materiály musí být kvalitní, ale si proklepněte firmu a výrobce.

     3. Stav nejvyššího ohrožení je silný vítr

Střecha by vám měla vydržet a to snad celý život. Přinejmenším několik generací. Ve chvíli, kdy se silný vítr pustí do vašich krytin a zkroutí levný plech, který máte na střeše, už bude pozdě myslet na to, že jste se měli rozhodnout jinak. Pokud nejlevnější krytina bude ta, kterou si zvolíte, musíte se připravit na to, že oprava a především náklady na ni, půjdou do několika desítek tisíc. A to ani nehovoříme o bezpečnostním riziku, které to představuje pro vaši rodinu. Co kdyby odtržený plech někoho poranil? To ani nechcete domýšlet, pojišťovna náklady na léčbu rozhodně neuhradí kvůli vaší levné střešní krytině. Lepší je vybrat krytinu, která je kvalitní, tedy z betonových nebo pálených tašek.

     4. Sníh a zima, na to myslete včas!

Stavební práce obvykle probíhají v době, kdy je jaro či léto. Teprve až zima prověří, jak jsou kvalitní či nekvalitní a pro střechu to platí také tak. Plech je nejméně dobrý materiál, když se blíží riziko sesuvu sněhu. Těžký sníh navíc celou střechu mechanicky poškozuje. Tato rizika je důležité mít na mysli, pokud vám začne stavitel vnucovat onen levný výrobek.

     5. Voda a vlhkost jsou nepřátelé pro střechu či dům

Kondenzace vody, to je problém, který bývá častý u celé řady domů. Když si zvolíte střechu nekvalitní, z nekvalitních plechů, je téměř jasné, že se kondenzace vody pod plechem bude týkat i vás a to dřív či později. Devastaci střechy a potažmo i domu vodou, se dá poměrně snadno předejít, stačí jenom vybrat kvalitní střešní krytinu a je to!

     6. Komín či střešní okno? Když máte levnou střechu, na rekonstrukci zapomeňte!

Jedna věc je rychlá a snadná instalace střechy a druhá je například rychlá rekonstrukce. Když máte střechu z levného plechu, je toto všechno v nesmiřitelném protikladu. Pokládka jednolité plechové krytiny je rychle hotová a taky je jednoduchá. Následná instalace komína nebo taky střešního okna je věc nákladná. Je to velký zásah do plechové krytiny a navíc je to i drahé. Když budete střešní krytinu pořizovat, myslete na to, zda jste si nezhatili cestu, k budoucím úpravám bydlení.

     7. Normy ručí za kvalitu a za bezpečí

Obor stavebnictví má své normy. A právě ony vám zaručují bezpečné a kvalitní řešení. Proto dané normy vyžadujte od střešních krytin, ale také od samotných výrobců střešních krytin. Ony střešní krytiny, které jsou z plechu, normy ani v nejmenším nesplňují.

Taková střecha z betonových či pálených tašek je ze skládané krytiny je nejen záruka odolnosti, ale taky je to záruka z estetického hlediska.

     8. Střech vybírejte tak, aby sloužila i vašim dětem

Kvalitní střecha představuje komfortní bydlení a to nejen pro vás, ale pro několik generací a navíc je to také bydlení bezpečné. Plechová a levná střecha má o mnohokrát nižší životnost než výše uvedené střešní tašky. Výrobců, které kvalitní střešní tašky nabízí je poměrně dost. Například Tondach, KM Beta, Mediterran, Bramach a další. Dobrý výrobce vám poskytuje záruku na kvalitní střechu, ale navíc, když se něco stane, reklamace bude řádně vyřízena a vše se opraví. Vhodné je myslet na reference od jiných klientů, kteří si u společnosti střechu kupovali. Takto učiňte dříve, než podepíšete objednávku na střešní krytinu. Zde platí: dvakrát měř, jednou řež!

O autorovi

admin

Přidat komentář