Jak na to Ostatní Tipy a Triky

Jak se zbavit myší v domě

Jak na myši v domě
Napsala admin

Jak na myši v doměČtyřnozí chlupáčci jsou často našimi mazlíčky, se kterými trávíme hodně času, svěřujeme se jim, trávíme s nimi volné chvíle. Jsou však čtyřnozí chlupáčci, kteří úplně nepatří mezi mazlíčky, jsou spíše nevítanými hosty a jejich přítomnost je nám na obtíž.

To jsou například myši, které sice vypadají možná hezky, ale rozhodně způsobují velké škody. Jak se jich zbavit a zabránit tak, aby se už do budoucna k vám nedostali? To se dozvíte v následujícím článku,

Hlodavec, který se dostane do domu je vždycky velký problém. Jestliže tedy není v kleci a vy jej nemáte jako mazlíčka. Myši totiž v domě sežerou či zničí všechny zásoby, které ve spíži či sklepě máte, poškodí konstrukce staveb, přenášení různé choroby, ničí vše okolo. Navíc, myši se velmi rychle množí, takže i když odchytíte jednu, dvě, najdete jich v domě dalších pět a ty se rozmnoží velmi rychle. Je nutné vyrazit do boje a bojovat komplexně.

Jak se zbavit myší v domě?

Když se u vás doma objeví tato malá myška, zahajte generální úklid, uklidíte, vyčistíte a vydezinfikujete všechny prostory, kde se u vás myši objevili či by se objevit mohli. Skladovací prostory a spíže pořádně zabezpečte. Kanálové výpusti ochráníte tím, že nasadíte ochrannou mřížku, která má hustý vzor. Jestliže máte chatu či chalupu, kde není nejlepší stav, myši se objeví na to šup. Opravte otvory ve zdech, utěsněte okna a dveře. Všechna opatření, která provedete, jsou také dobrou prevencí proti tomu, aby se k vám domů dostali hlodavci. S hlodavci je důležité bojovat dříve, než se v domě objeví.

Čím tyto myši hubit?

K likvidaci různých hlodavců se obvykle používají chemické přípravky jako například granule, pasty v prášku či další mechanické pasti. Mohou se používat taky zvukové elektronické odpuzovače, které myši vyženou. Každá varianta, tak jak to už bývá, má svá pozitiva i svá negativa. Je tak na vás, jakou metodu si k hubení myší zvolíte.

Chemická likvidace hlodavců

Výhody chemických prostředků je jejich nenáročná aplikace a také velmi vysoká účinnost. Granule či prášek vložte na místa, kde jste zaznamenali výskyt hlodavců. Po nějakém čase se stane, že po sežrání návnady hlodavci na následky vnitřního krvácení umírají. Myši neumírají ihned, takže je možné, že ani nenajdete jejich mrtvé tělo, protože umřou venku. Je však také možné to, že myš umře v útrobách stavby, v prostoru, kde se běžně nedostanete. Její tělo se tak začne rozkládat a způsobuje nepříjemný zápach a taky zdravotní riziko pro člověka.

Mechanické pastičky pro hlodavce

Mechanické pastičky hlodavce buďto zachytí, nebo jej zachytí a následně usmrtí. Velkou výhodou je to, že vám hlodavec nikam neuteče, najdete jej na daném místě. Mechanické pastičky je potřeba pravidelně kontrolovat a doplňovat návnadu. Jako negativum bereme to, že jste často nuceni přímo manipulovat se zachyceným či mrtvým hlodavcem. Jestliže se snažíte myši jen humánně chytat a pak je pouštět, myslete na to, že je musíte vypouštět hodně daleko od vašeho domu, protože jinak si najdou cestu zpět. Pastičky, kterým se přezdívá živolovné, je podle zákona nutno denně kontrolovat, jinak dochází k trápení zvířat.

Zvukové elektronické odpuzovače pro hlodavce

Jestliže se vám nelíbí chemický či mechanický způsob likvidace myší, můžete vyzkoušet elektronické odpuzovače. Ty vydávají zvuky o vysoké frekvenci a ten je hlodavcům nepříjemný. Po určité době tak sami a dobrovolně opustí objekt, ve kterém neustále je tento zvuk. Pro většinu lidí je tento zvuk na hranici slyšitelnosti a zvuk neslyší. Jsou však lidé citlivější a zvuk mohou vnímat a není jim pak příjemný. Navíc, spolehlivost této metody je dost sporná.

O autorovi

admin

Přidat komentář