Jak na to Ostatní Radíme a šetříme Tipy a Triky

Hydrogeologický posudek: Jak a kde?

Hydrogeologický posudek: Jak a kde?
Napsala admin

Zvažujete, že byste si pořídili domácí čistírnu odpadních vod nebo třeba domácí studnu? Pak už asi víte, že se k oběma projektům český zákon staví jako k vodovodním dílům. Tím pádem pro stavbu obou typů vodovodních děl potřebujete takzvaný hydrogeologický posudek. To je v podstatě dokument vystavovaný a orazítkovaný studovaným hydrogeologem, který posoudí váš projekt, projektovou dokumentaci a místo a sepíše v něm svůj „názor“.

Naneštěstí v České republice příliš mnoho hydrogeologů nemáme. Je tedy třeba počítat s tím, že vám jistou chvíli zabere, než nějakého dostupného najdete, a navíc budete muset jistý čas počkat, protože bude mít pravděpodobně plné ruce práce. (Pozn. Pokud si nechcete dávat práci s hledáním vhodného specialisty, můžete využít unikátní služby firmy ZAKRA, která zájemcům nabízí praktický fullservis.)

Kolik takový hydrogeologický posudek může stát? Velmi záleží. Na projektu, místě a lokalitě, daném specialistovi. Obecně by se dalo říct, že se cenová hladina bude pohybovat v rozmezí asi 4 000 – 10 000 Kč. Pokud se ptáte, jak dlouho jeho získání může trvat, tak vám bohužel odpovědět úplně nemůžeme. Záleží na mnoha faktorech, viz výše.

Pokud máte zájem, můžete ale využít bezplatné nabídky projekční kanceláře ZAKRA. Ta nabízí nezávaznou konzultaci zdarma, v rámci které s vámi probere váš vodohospodářský projekt – ať už ČOV či domácí studnu nebo klidně i retenční nádrž, a navrhne vám to nejoptimálnější možné řešení. V případě, že si budete chtít ušetřit čas a práci, můžete využít jejich kompletní supervize, ale to už je kompletně na vás.

Jaké jsou klimatické poměry v ČR

O autorovi

admin

Přidat komentář