Jak na to Ostatní Radíme a šetříme Tipy a Triky

Vyplatí se ČOV na klíč?

Jak moc se vyplatí ČOV na klíč?
Napsala admin

Přemýšlíte o tom, že byste si také pořídili čistírnu odpadních vod? Pak jste si určitě již dohledali, nakolik je tento proces náročný a nákladný. Zájemce o ČOV musí totiž absolvovat sérii po sobě jdoucích a nutných kroků, z nichž každý zabere nemálo času a stojí také jistý obnos. A co že musí všechno učinit?

Zaprvé potřebuje nutně projektovou dokumentaci od kvalifikovaného projektanta. Jakmile se mu podaří ji získat (a píšeme podaří, protože projektantů je v ČR bohužel stále žalostně málo a čekají se na ně dlouhé fronty), musí stejným způsobem obstarat ještě hydrogeologický posudek od hydrogeologa, kterých je snad ještě méně než projektantů!

Po obdržení obou dokumentů následně klient musí projít legálními formalitami, tzn. úřad musí projekt schválit a vydat vám povolení. S těmito všemi dokumenty už se pak můžete pustit do samotné realizace, což znamená zakoupit příslušné zařízení a nainstalovat ho.

Jak vidíte, je skutečně ke zvážení, zda si ČOV pořizovat svépomocí nebo využít služby ČOV na klíč. Pořídit si ČOV na vlastní pěst je rozhodně levnější. Nicméně se k tomu pojí nesmírně velká časová investice, obzvláště tehdy, pokud jste to ještě nikdy nedělali a nevíte přesně jak na to. ČOV na klíč je významně dražší, ale na druhou stranu se nemusíte vůbec o nic starat. Stačí pár kliknutí myší a tým vybraných specialistů za vás vše vyřídí.

Pokud si stále ještě nejste jisti, přečtěte si například tento článek. Případně kontaktujte firmu ZAKRA, která s vámi ráda probere vše potřebné a bezplatně s vámi zkonzultuje vaši situaci a navrhne optimální řešení. Nemáte, co ztratit. Jen získat.

O autorovi

admin

Přidat komentář