Jak na to Ostatní Radíme a šetříme Tipy a Triky

Jak vybrat TV, která vydrží dlouhodobě – Vysvětluje TV specialista

Jak vybrat TV - Vysvětluje TV specialista
Napsala admin

Jak vybrat TV - Vysvětluje TV specialistaDnes už nenajdete moc lidí, kteří nemají televizi, proto jsme vyzpovídali TV specialistu Martina Sladkého, který se těmto spotřebičům věnuje od roku 1989. Tímto mu chceme poděkovat, že nám pomohl vytvořit speciální článek na téma „Jak vybrat TV“. Jak vybrat TV si položí většina kupujících, protože za televizi vynaloží dnes nemalé částky.

Ocitáme se v moderní době, kdy nejsou už klasické televizory a odpovědi na, jak vybrat TV, jsou čím dál složitější. Nyní se na trhu vyskytují různé značky, typy a technologie v podobě 4k rozlišení, Wi-fi, Smart TV, 3D televize a podobně. Vybrat jsi v tomto množství je opravdu složité a není dobré se ještě tomu stáhnout trhem, i když případnou novou technologii nevyužijete.

Jak vybrat TV, aby uspokojila kupujícího

Kupující by si měl položit nemálo otázek, níže můžete vidět ty nejčastější, které pokládá TV specialista svým čtenářům. Na základě odpovědí, budete mít jasněji v tom, co hledáte.

  • Do jaké místnosti bude televize určena? (Ložnice, dětský pokoj, obývák, kuchyně …)
  • Jaké funkce očekáváte od televize? (Wi-fi, Smart TV, TV s DVD, ovládání na dálku, atd..)
  • Jaká je pozorovací vzdálenost od televize? (Níže naleznete doporučené velikosti na určité vzdálenosti)
  • Opravdu potřebujete Smart TV s Wi-fi? (Časem přijdete na to, že tyto funkce stejně moc nebudete využívat. Pohodlnější je PC nebo notebook.)
  • Jak bude televize umístěna a kde? (Zeď, televize se stojanem, atd..)
  • Chcete raději známou značku nebo kvalitu? (Samsung a LG jsou populární značky, ale v její množství výroby mají nekontrolovatelnou kvalitu. Televize Gogen sice není až tak známá, ale dosahuje špičkové kvality a dlouhověkosti, jak známé z dávných let)
  • Sledujete televizi často nebo zřídka?

Dále záleží na rozměrech místnosti, kde bude TV. Není dobré mít velkou uhlopříčku na malý pokoj, mohou vás postupem času postihnout zdravotní problémy v podobě bolesti hlavy, páteře, očí či výrazného zhoršení zraku.

Pro upřesnění vzdálenosti od TV a její uhlopříčky, nám TV specialista vytvořil tabulku s doporučenými hodnotami, které můžete vidět níže.

Velikost úhlopříčky Doporučená pozorovací vzdálenost
22“/ 55 cm 0,8 – 1,2 m
28“/ 71 cm 1,1 – 1,6 m
32“/ 81 cm 1,3 – 1,8 m
40“/ 101 cm 1,4 – 1,8 m
42“/ 106 cm 1,0 – 1,8 m
50“/ 127 cm 1,0 – 2,0 m
55“/ 139 cm 1,1 – 2,1 m

Jak vybrat TV podle značky

Tímto bodem nás velice TV specialista zaskočil. Mysleli jsme si, že nejlepší značky televizorů jsou LG a Samsung. Protože TV specialista opravoval přes tisíce televizí od roku 1989, měl co do-činění s těmi největšími značkami na světovém trhu. Objasnil nám, že televize LG a Samsung, jsou z části kvalitní z druhé části velmi nekvalitní.

Jelikož velké korporace se ženou za množstevním prodejem a výrobou, nejsou schopni uhlídat onou kvalitu a dlouhověkost televizí. Především nám něco naznačoval, něco o čem se mluví jako „kurvítka“, která se spouští po dvou letech používání televizí a to není jen u nich i telefony je prý mívají. Jen to nejde dokázat, právní cestou. Další věc je to, že velké korporace nutí podvědomě lidi ke koupi nových produktů, tím že co půl roku vyvíjejí nové a nevěnují se těm starším kouskům, které jsou nekvalitní (Raději vyrobí a prodají něco nového a dražší).

Především nám TV specialista napsal, že velké prodejní korporace, vyrábí své produkty tak chytře, že časem stejně musí odejít. Nejčastější problémy jsou v podobě nekvalitního uspořádání, nedostatečném chlazení nebo nedokonale napájených součástek.

Zeptali jsme se tedy Martina Sladkého, jakým značkám máme tedy věřit, když většina populace věří takovýmto světoznámým prodejcům? Osobně nespočetkrát otestoval i doma využívá televize, méně známých výrobců. Tvrdí, že nový výrobce si dbá na kvalitu a preciznost, aby se mohl uchytit v tak vysoké konkurenci. Zase prý by to neměla být Čína, dotáhnutá z aliexpresu, tak se raději takovýmto dražším elektronikám raději vyhněte.

Jak vybrat TV – Doporučené značky

Nejvíce se mu osvědčili televize Gogen a Huyndai (Ano, ten výrobce aut). Především nedá dopustit na televize Gogen, které jsou výjimečné svou kvalitou, dlouhověkostí, připraveností na novodobou technologii a svou nízkou cenou. Těchto výhod si je moc dobře výrobce Gogen vědom, proto nabízejí i ke svým produktům prodlouženou záruku na 40 měsíců oproti 24.

Pokud se chcete dozvědět bližší informace o tom, jak vybrat televizi, můžete navštívit článek TV specialisty, kde se tomuto tématu velice úzce věnuje.

O autorovi

admin

Přidat komentář