Jak na to Ostatní Tipy a Triky

Jak se zbavit holubů

Jak se zbavit holubů
Napsala admin

Jak se zbavit holubůExistuje několik druhů holubů, my se však nejčastěji setkáváme s holubem domácím. Ti se vyskytují často ve městech, kde si přivykli na ruch města a na člověka. Díky tomu se nebojí „bydlet na balkónech“ a znečišťovat balkóny, parapety vašich domovů. Kromě nepříjemného trusu vás holubi obtěžují nepříjemným vrkáním a přenosem všech možných chorob. S těmito nevítanými hosty však lze bojovat a to účinně. Využijte k tomu pár našich rad.

Příroda v podobě zeleně a ptactva je krásná a užít si jí na balkóně je velmi příjemné. Nicméně hluční holubi, kteří šíří nemoci a nechávají po sobě trus, nejsou nic příjemného. Holubi roznášejí různé parazity, salmonelózy, klíšťové encefalitidy, plísně, roztoče a podobně,

Když zaznamenáte u svých oken a balkónů větší výskyt holubů, nenechejte nic v náhodě a učiňte opatření, které je odeženou. A jaké máte možnosti? Je jich hned několik!

Lesk

První metoda je nenásilná. K plašení holubů vám pomůže předmět, který je lesklý. Nejideálnější způsob je předmět zavěsit tak, aby se mohl houpat a díky tomu vytvářet různé odlesky a to s pomocí větru. Jako takový předmět vám poslouží například staré cédéčko. Tato metoda je možná však jen na místech, která jsou prosluněná. Když jsou balkóny a okna zastíněná, chce to vyzkoušet jinou radu.

Atrapy

Dobrým řešením je, když umístíte na balkón či na okno umělou atrapu dravce. Takový holub vidí siluetu už z dálky a vašemu balkónu či oknu se obloukem vyhne. Holubi však nejsou hloupí, časem si na to, že silueta dravce je nehybná, zvyknou a i tak se mohou přiblížit. Čas od času tedy otrapu vezměte a přesuňte na jiné místo.

Sítě

Spolehlivým řešením jsou sítě, které natáhnete přes balkón. To přímo zabraňuje holubům v příletu na váš balkón. V obchodech najdete i speciální sítě, které jsou právě pro tyto účely. Sítě však nejsou příliš pěkné a ruší tak estetiku. Navíc nezabraňují jen holubům, ale také výhledu z balkónu či jiným využitím.

Bodce na holuby

Na nevítané hosty v podobě holubů můžete použít bodce. Ty však nejsou ostré, také nejsou k napichování ptactva. Jedná se o tyče, které trčí a svým tvarem připomínají bodliny, je jasné, že na ně si holub chtít sednout nebude. Hrotový systém je obvykle tvořen hroty, které jsou ve dvou až čtyřech řadách. Ty mohou být rovné i vějířovitě se oddalující. Vyrobeny jsou například z oceli a polykarbonátu. Tím se zaručuje životnost až patnáct let. K opaku nebo k římse se lepí tmelem.

Hubení

Jestliže vyčerpáte všechny možnosti a nic nepomohlo, můžete se obrátit na speciální deratizační firmu, která se zaobírá hubením. Bude vás to sice stát pár tisícovek, ale všechno proběhne tak, jak má. Bude to spolehlivé a taky legální. Deratizátor se totiž řídí mnohými podmínkami, které mu ukládají předpisy a normy.

Jaké jsou druhy holubů

Holubů je několik druhů. Asi nejznámější a nejběžnější je holub domácí, kteří bývají chování pro zábavu nebo pro užitek. Jsou to například takzvaní poštovní holubi. Vyšlechtěný je pravděpodobně z holuba skalního, který však v našich končinách není běžný. S holubem doupňákem a hřivnáčem se můžete setkat ve volné přírodě. Vzácné a exotické druhy holubů u nás zastupují například holub bronzový, chocholatý, nádherný, krvavý, zeleno-křídlý, víno-krký.

O autorovi

admin

Přidat komentář