Jak na to Nezařazené Ostatní Tipy a Triky Zahrada

Jak a z čeho postavit plot

Jak postavit plot
Napsala admin

Jak postavit plotJestliže chcete postavit nový plot k novému domu, nebo jste si řekli, že je čas na výměnu starého, je vašim prvním úkolem rozhodnout se, jaký materiál použijete. Nabídka je v dnešní době pestrá. Druhy plotů jsou různé a můžete si vybrat z mnoha různých možností. Plot tak může tvořit mnoho druhů pletiva, kované ploty zase mají velký designový standart. Ploty z moderního zdiva či kamene vám dodávají soukromí, aniž by na vás někdo skrze plot koukal. Asi nejoblíbenějším materiálem na plot bylo, je a asi ještě dlouho bude dřevo. Dřevěný plot je nejběžnější. Nekazí vám celkový vzhled, je praktický a dřevo je materiál, které je oblíbené. Jak máte postupovat při stavbě dřevěného plotu? To si v následujících řádcích přečtěte!

Základ = sloupky

Nejdůležitější význam mají sloupky. Plní tak podmínky v odolnosti, ale i v estetice, kdy je plot dokonalý. Můžete využít sloupky betonové, kamenné, z dřevěných trámů, z kulatin nebo z železa. Základ však je ukotvení, které musí být pevné a správné. Mezery by neměly být větší než čtyři metry mezi jednotlivými sloupky.

Dále přichází plotové rýgle

Plotové rýgle slouží jako kotvící prvek pro plotovky. Instalují se mezi sloupky a to vždycky v poloze vodorovné. Na sloupky proto nainstalujte kotvící prvky, které slouží pro plotové rýgle. Ty se montují ve dvou výškách, podle toho, jaké jsou velikosti plotovek. Spodní rýgl by proto měl být vzdálený maximálně dvacet pět centimetrů od spodní strany plotové plaňky. Vrchní strana plotovky má podobný postup, zase dvacet pět centimetrů od hrany. Když má plotovka více jak dva metry, je doporučena instalace třetího rýglu a to někde uprostřed. Rýgle jsou odlišné a to tvarem, použitým dřevem a taky délkou.

A teď namontovat plotovky

Samotné montování plotovek je při stavbě dřevěného plotu poslední krok. Nabídka na trhu je velmi velká a dobrá. Plotovky se vybírají podle tvarů, velikostí, zakončení. Nechybí také plotovky, které jsou z exotických dřevin. Přesnost je naprosto důležitá při montáži. Všechno si dobře změřte, narýsujte a to všechno před montáží plotových rýglů. Plotovky mají mít mezi sebou stejné mezery, podobně to platí i o sloupcích, tedy jejich velikosti. Neobejdete se taky bez vodováhy, aby byla každá plotovka správně uchycena a byla ve svislé poloze. Plotovky je dobré přichytnout vruty.

O autorovi

admin

Přidat komentář