Ostatní Tipy a Triky

Bydlení v maringotce – caravan

Bydlení v maringotce - caravan
Napsala admin

Bydlení v maringotce - caravanMaringotku známe z cirkusu, kdy je to jejich pojízdný domov na čtyřech kolech, který se přemisťuje z místa na místo. V maringotce však nemusí nutně bydlet jenom cirkusáci, ale můžete v ní bydlet také vy. Přes víkend, o prázdninách nebo taky celoročně, když jí upravíte. A můžete s ní kdykoliv kamkoliv odjet.

Nebaví vás už sousedi? Chcete změnu prostředí? Stačí popojet s maringotkou o kus dál. Moderní modely maringotek vám dodávají dostatečný komfort a taky svobodu pohybu. To vám žádné jiné bydlení prostě nabídnout nemůže.

Jak vypadá taková maringotka?

Maringotka je určená k tažení nákladním autem. Je to v podstatě takový přívěs, na podvozku má obytnou kabinu, kde celoročně mohou bydlet lidé. Maringotky jsou vyráběny ze dřeva nebo taky ze sendvičových desek. Samozřejmostí v maringotce je elektřina a taky pitná voda. Často jsou maringotky vybaveny samostatným vytápěním. Rozměry maringotky jsou veskrze malé, je to něco mezi patnácti až třiceti metry čtverečními. Velké prostory proto nečekejte. I na malém prostoru však máte k dispozici všechno, co k životu potřebujete.

Možnost krátkodobého i dlouhodobého bydlení

Maringotky k bydlení používají nejčastěji cirkusáci a kolotočáři. Ti žijí kočovným životem, kdy se během několika dní přesouvají na různá místa. Maringotku pak také využívají lidé k rekreaci, během teplých letních víkendů nebo přes letní prázdniny. Utečete díky ní ruchu velkoměsta a nemusíte nutně být jen na jednom místě. Když maringotku upravíte, hlavně jí zateplíte, můžete v ní pobývat celoročně.

Proč bydlet v maringotce

Jste milovníkem přírody, cestování? Materiální věci moc nevlastníte, nejsou pro vás důležité? Maringotka by vám tedy vyhovovat mohla, je praktická a prostorově skromnější. Výhoda je, že můžete libovolně cestovat a to buďto na svém vlastním pozemku, po různých kempech, nebo na volných pozemcích, které si můžete pronajmout na určitou dobu. Maringotka vám umožní procestovat skoro celý svět a pobývat na různých místech, jak dlouho jen chcete. Můžete obdivovat přírodu, užívat si čerstvý vzduch. Je jasné, že tancovat v maringotce moc nemůžete, ale základní potřeby to rozhodně pokryje a i určitého komfortu se dočkáte. Skvělá je také pořizovací cena, starší modely můžete mít už za sto tisíc korun.

Maringotka je i k zapůjčení

Jestliže jste představou bydlení v maringotce nadšení, ale nevíte, jestli byste si na život v ní zvykly a jestli by vám vyhovovala, máme pro vás řešení. Můžete si maringotku půjčit a vyzkoušet si v ní život. Zjistíte, jaké to je, když máte všechno, co potřebujete na menším prostranství a můžete kdykoliv a kamkoliv svobodně odjet,

O autorovi

admin

Přidat komentář