Jak na to Koupelny, WC Místnosti, pokoje

Jak na zděný sprchový kout?

Jak na zděný sprchový kout
Napsala admin

Jak na zděný sprchový koutJestliže se budeme bavit o sprchování, nabízí se mnoho řešení, které jsou rychlé. Například sprchové boxy či sprchové kouty.

Stále je mnoho uživatelů, kteří preferují klasické zděné kouty. Ty si totiž můžete postavit přesně tak, jak chcete vy, v rozměrech, jaké chcete.

Pozitiva sprchování

Každodenní část dne je očista celého těla. Někteří se přitom raději koupou ve vaně, jiní zase dávají přednost sprše. Sprcha má výhodu v tom, že v koupelně nezabírá tolik místa, proto se hodí do menších bytů nebo do koupelen, které nemají zrovna typický tvar. Úspora je to i co se týče vody, protože při sprchování spotřebujete méně vody, než při koupání. Lidé také často berou sprchování jako hygieničtější, protože ze sebe smyjete špínu a ta odchází do odpadu. Když se koupete ve vaně, v dané vodě se máčíte celou dobu.

Sprchový box, sprchový kout nebo zděný kout?

Zvažujete, jakou sprchu do koupelny umístíte? Trh je doslova přehlcen prefabrikovanými sprchovými kouty s vaničkou, které smontujete podobně jako stavebnici a postavíte ke stěně. Můžete si také vybrat sprchový box, který má čtyři stěny a navíc k tomu třeba rádio, masážní trysky či vnitřní osvětlení. Sprchový kout zděný je třetí alternativa a díky této variantě si můžete navrhnout řešení přímo na míru.

Jak tedy na sprchový kout zděný?

Stavbu zděného sprchového koutu můžete přenechat odborné firmě, popřípadě, pokud jste šikovní a troufnete si na to i vy sami. K tomu můžete využít tvárnice Ytong, které jsou moderní, a pracuje se s nimi jednoduše. Tyto tvárnice se objevují i v obloukové verzi, takže si můžete vybudovat sprchový kout podle sebe. K stavbě můžete taky použít běžné cihly či jiný materiál. Tvar je jenom na vás a na to, jaké máte prostory. Musíte si zajistit dostatečnou hydroizolaci povrchu stěn koutu, to je velmi důležité.

Stěny koutu opatříte obklady a ty pomáhají odolávat styku s vodou. Podlaha sprchového koutu může být buďto zděná nebo s vaničkou. Například z akrylátu, keramiky nebo taky z mramoru. Vaničku můžete vybrat v různé velikosti, v různém tvaru jako čtverec, obdelník, čtvrtkruh nebo i v méně obvyklých tvarech. K těmto vaničkám náleží taky sifon, bez něj se sprchový kout prostě neobejde.

Ke sprchovému koutu taky dveře

Zděný kout můžete zastřít buďto závěsem, nebo jej nechat jen tak volně, otevřený, pokud na to máte dispozice. Mnohem hezčí a modernější jsou prosklené dveře. Ty mohou být typové nebo také vyrobené přímo na míru. Můžou být dveře posuvné, otočné, čiré, matné nebo taky i barevné. Také můžete zvolit dveře prosklené do sprchy a nakombinovat je s pevnými díly. Nabídka na trhu je rozmanitá a opravdu pestrá, takže pokud nemáte finanční stránku nikterak omezenou, pořídit si do koupelny můžete prakticky cokoliv.

O autorovi

admin

Přidat komentář