Radíme a šetříme

Bydlení a jeho financování

Bydlení a financování
Napsala admin

Bydlení a financováníKaždý z nás chce mít krásné bydlení, přesně podle našich představ. Na to vše je potřeba mít peníze, protože to není vůbec levná věc. Jestliže se vám nepoštěstí a dům či byt vám neodkáže rodina či příbuzní, máte jen velmi malou šanci na to, abyste si vlastní bydlení zafinancovali pomocí vlastních prostředků. Máte prakticky jednu možnost, zadlužit se vzít si hypotéku.

Hypotéka je dnes nejběžnějším způsobem, jak si zajistit vlastní bydlení. Hypotéku si berete na několik let, obvykle dvacet či třicet, proto je určitě důležité, pořádně si všechno promyslet, zda do takového rizika jít. Situace se neustále mění a tak za pár let můžete zjistit, že hypotéka, kterou jste uzavřeli, není tak výhodná.Jiné finanční instituce nabízejí mnohem lepší a úspornější řešení hypotéky. Co teď? Jde to nějakým způsobem vyřešit, nebo jste k hypotéce připoutaní do splacení?

Refinancování hypotéky je řešení, které se vám nabízí. Díky tomu tak můžete mít smlouvu novou a získat podmínky, které pro vás bude lepší a výhodnější. A jak na to?

Refinancování znamená, že nová finanční instituce, u které si zřídíte novou hypotéku, vám tu vaši stávající splatí. Nabídne vám tak novou smlouvu, kde budou nové podmínky a vy tak budete dlužit peníze nové instituci a splácet hypotéku budete jí. A co vlastně můžete získat? Lepší podmínky, které spočívají například ve snížení měsíčních splátek, zkrácení doby splacení a podobně.

I když hypoteční úvěr je prakticky jedinou možností, jak si splnit sen o vlastním bydlení, nemusíte zůstávat celou dobu s jedněmi uzavřenými podmínkami. Konkurence je v této oblasti velká a pro vás je to výhoda, protože můžete podle potřeby vybírat jiné a jiné instituce, kde kterým svou hypotéku převedete, podle toho, kdo vám nabídne ty nejlepší podmínky.

O autorovi

admin

1 Komentář

  • Bez hypotéky si dneska neumím představit realizaci svého bydlení, sice to je značné finanční zatížení, ale jinak to nejde, když člověk není milionář 🙂

Přidat komentář