Jak na to Tipy a Triky Zahrada

Jednoduchý tip jak vyrobit pískoviště

Jak vyrobit pískoviště
Napsala admin

Jak vyrobit pískovištěKdyž se řekne pískoviště, vybaví se nám zážitky z mládí. I pro naše děti bychom rádi tyto zážitky zprostředkovaly. Pískoviště představuje rozvíjení kreativity, stavění jednoduchých hradů, tunelů, plácání báboviček neomrzí děti nikdy.

Při hraní děti na pískovišti máme obavy. Je zde mnoho bakterií, písek znečišťují potulná zvířata, mohou být plné odpadků. Pro majitelé rodinných domů je velkou výhodou to, že si na vlastním pozemku mohou postavit vlastní pískoviště.

Čím však vůbec začít?

Před začátkem každé práce je důležité si ji naplánovat, to platí i v případě stavby pískoviště. Rozhodnout se musíte, jaký materiál si pro stavbu koupíte. Nejčastěji lidé volí dřevo, které je dostupné a pracovat s ním je jednoduché. Pak se také musíte rozhodnout pro to, jaký tvar bude mít vaše pískoviště, které budete ze dřeva vyrábět. Nejčastěji se pískoviště vyrábí v obdélníkových či čtvercových tvarech. A pak se rozhodujete dál, jestli stavíte z prken, kulatin nebo fošen.

Kulatiny a fošny

Oba materiály mají pozitiva i negativa. Pískoviště z kulatin je masivní a odolné. Do kulatiny tak jen vyřežete dané otvory tak, aby pak do sebe jednotlivé klády zapadaly. Stavba se tak obejde bez hřebíků. Negativum je to, že nákup kulatin je poněkud dražší varianta. Stavba pískoviště z prken je podstatně levnější. Prkna nařežete na délku, kterou potřebujete, aby do sebe zapadala. Poté za pomoci rohových spojek a šroubů spojíte a rohy vyztužíte a to latí. Zabránit však musíte tomu, aby se delší strany nevyboulili, poté co do nich nasypete písek. Jistí je tedy kolík, který je z venkovní strany. Jestliže jste zruční, sami si na pískoviště můžete vytvořit taky kryt. Ten zabraňuje, aby se v noci po pískovišti potulovali kočky, hlodavci a špinili tak písek.

Co pod písek?

Dříve, než začnete pískoviště stavět, myslete na to, aby skrz pískoviště nerostl plevel či jiné rostliny. To zařídíte poměrně jednoduše. Místo, kde chcete pískoviště postavit, zbavte trávy a bylin. Můžete použít klasickou fólii na záhonky, což použijete jako podlož. Tato fólie se může také využít pod mulčovací kůry. Princip je stále stejný. Musíte zabránit rostlinám, aby prorůstali a taky zajistit odvod vlhkosti. Pak už je to celkem jednoduché, nasypete do pískoviště písek a vaše děti se mohou velmi dobře bavit!

O autorovi

admin

Přidat komentář