Dětský pokoj Jak na to Kuchyně Tipy a Triky

Jak pověsit záclony

Jak pověsit záclonu
Napsala admin

Jak pověsit záclonuSamotné detaily často hrají větší roli, než si připouštíme a v bydlení to platí rovněž. Interiérům dávají ducha právě detaily, upoutávají pozornost a udávají směr tomu, jak se budete v dané místnosti cítit. Často jsme tak schopni investovat nemálo financí do bytových doplňků, například do koberců, obrazů či také do záclon.

Výběrem toho správného kousku to začíná, je důležité jej také dobře umístit do bytu. V tomto případě pověsit a následně naaranžovat záclony. A jak pověsit záclony? To si přečtěte na níže uvedených řádcích.

Jak se záclona dá věšet

Způsobů, jak si záclonu pověsit je několik. Bere se ohled na to, jakých úprav a provedení záclona je. Když je záclona jednoduchá, bez úprav, věší se přes žabky. Ty visí na kroužku, které jsou připevněny na vaší garnýži. Je to jedno z klasických řešení, ale žabky mohou při nesprávném zacházení záclonu poškodit. Neupravená záclona však může být upravená, přidat k ní navlékací stuhu, látkové poutka, které slouží k zavěšení. Existují také záclony, které takto upravené už koupíte. Jiné také mají na sobě oka, kterými prostrčíte garnýže a zavěsíte záclonu. To se objevuje často u záclon do kuchyně, které jsou krátké.

Jak pověsit záclonu za pomoci žabek

Zavěšení záclon není nic složitého a to ani za pomoci žabek. Žabky fungují na podobném principu, jako kolíčky na prádlo. Za pomoci žabek se zachytávají záclony ke kroužkům, které jsou už zavěšení na garnýži. Důležité je rovnoměrné rozložení žabek a to je pro někoho dost složité. V místě, kde se zachytává záclona k žabce, se tvoří záhyb a tak se záclona řasí. Kvůli tomu je důležité, aby rozmístění bylo dokonalé a rovnoměrné. Kdyby tomu tak nebylo, záhyby by nepůsobili esteticky.

Docílit toho, aby rozmístění bylo rovnoměrné, můžeme pomocí pěti, devíti, sedmnácti či třiadvaceti žabek. Záclonu ze všeho nejdříve zavěsíme na nejkrajnější žabky. Záclona se prohne a vytvoří tak písmeno U. Prostředek prohybu chytíme a na prostřední žabku zavěsíme. A to tak, že vytvoříme záhyb, takzvaný sklad. Velikost skladu je čistě na vás, myslete však na to, kolik máte žabek k dispozici a jak máte širokou záclonu. Jakmile zahnete a zavěsíte klad, vzniknou vám dvě písmena U. S těmi pak budete opakovat stejný pohyb, který je výše popsán. Myslete na to, abyste zachovali směr skládání. Postup opakujte tak dlouho, až budete mít žabky všechny obsazeny. Rozestupy mezi žabkami budou dokonalé a to díky tomuto postupu.

Jak zavěsti záclonu bez žabek

Jestliže nechcete záclony věšet na žabky, ať už kvůli poškození záclony nebo se vám to jednoduše nelíbí, můžete si na záclonu přišít navlékací pásku. Ta se našije nahoru, přesněji na zadní stranu záclony. Páska má oka, která se jednoduše protáhnou garnýží, a záclonu zavěsíte. Řasení vytvoří řasící páska, která zajišťuje řasení a to velmi jednoduše, pouhým zatáhnutím šňůrek. Tyto šňůrky jdou na záclonu našít i dodatečně. Dále můžete záclonu zavěsit za pomoci poutek, které našijete na záclonu či přišijete tunýlek, všechno je jenom na vás a na vašem vkusu.

O autorovi

admin

Přidat komentář