Dětský pokoj Jak na to Místnosti, pokoje

Jak zařídit, vybavit dětský pokojíček

Jak vybavit dětský pokoj
Napsala admin

Dítě je velká radost a to nejcennější, co v životě máte. Proto pro něj logicky chcete jen to nejlepší. To znamená také to, že chcete, aby mělo perfektní dětský pokoj. Veselá, barevný, hravý, tvůrčí, funkční a hlavně bezpečný. Jak to, ale zařídit, aby byl pokojíček opravdu tak skvělý?

Hlavní karta jsou barvy

Ať už je vaše dítě právě narozeno, nebo je to už předškolák, v dětském pokoji by měli rozhodně být barvy. Ty totiž budí dětskou fantazii, kterou stimulují a podporují. Navíc barvy rozvíjí dětskou mysl. Proto klidně vsaďte na pestré barvy, na veselé samolepky na zeď, na krásné dekorace, nábytek a taky na zajímavé doplňky. Hýřit barvami nemusí vše, ať to nepřeženete.

Vyberte si jednu nebo dvě pestré barvy, které budou pokoji dominovat a s nimi si vyhrajete. Když chcete, aby dítě bylo aktivní a aktivita se v něm probudila, vybírejte barvy teplé jako rudou či žlutou. Pokud chcete naopak dítě uklidnit, je lepší studená modrá či zelená.

Nezapomeňte na dětské motivy

Dětskou fantazii probudíte za pomoci dekorací, doplňků a výzdob, kde vládnou dětské motivy. Pro ty nejmenší to je například povlečení s medvídky, samolepky se zvířátky, starší děti pak ocení, když jim pořídíte fototapetu s pohádkovými hrdiny, kobercem s motivy autodráhy a podobně.

Dětský pokoj je vlastní svět dítěte, kde zažívá krásné věci. I proto by měl dětský pokoj odpovídat potřebám a vkusu, zejména ve chvíli, kdy je dítě schopno vyjadřovat své pocity. Respektujte dětské zájmy a koníčky a zkuste jim vyhovět. Ať už jde o komiksové postavy, o autíčka, pohádky nebo třeba princezny.

Výbava přímo na míru

Co se týče nábytku, ten by měl odpovídat věku a hlavně velikosti dítěte. Co je ze všeho nejdůležitější, je správná výška a taky velikost židle a stolu. I když je rozhodně levnější koupit klasický nábytek, v mladším věku je pro dítě takovýto nábytek zcela nevyhovující. Je mnohem vhodnější dítěti koupit nábytek dětský. Skříně však můžete koupit jakékoliv.

Všechno vybavení v bytě by mělo být s ohledem na věk dítěte. Tedy snadno udržovatelé, nejlépe aby se dalo omývat, dosti odolné a bez ostrých rohů, které by dítě mohlo poranit. Jestliže narazíte na nějaké multifunkční kousky, máte vyhráno! Běžně najdete truhly, sloužící k sezení i jako úložný prostor či stolky, které se dají různě rozkládat.

Praktické úložné prostory

Hraček má snad každé dítě plný pokoj. Abyste se při úklidu nemuseli zbytečně trápit, pořiďte si lehké, praktické boxy, kontejnery nebo krabice. Volte nejlépe plastové kusy, které jsou i barevné, lehké, takže s nimi může manipulovat i dítě. Jestliže budou opatřeny kolečky, můžete je libovolně přesouvat z místa na místo a to jak vy, tak dítě. Úložného prostoru není nikdy dost!

Děti potřebují prostor

Lidé mají často tendenci prostor celý zaplňovat nábytkem nebo různými dekoracemi. V dětském pokoji by naopak měl být volný prostor, protože děti si rády hrají různé hry a tak je prostor opravdu důležitý. Jestliže vám volné místo vadí, zaplňte jej měkkým kobercem, který ještě dětem podnítí jejich představivost.

O autorovi

admin

Přidat komentář