Dětský pokoj Jak na to Koupelny, WC Kuchyně Tipy a Triky

Jak zateplit strop

Jak na odhlučnění stropu?
Napsala admin

Jak na odhlučnění stropu?Zateplení domu obvykle znamená, že se zateplují obvodové zdi. Rizikový prostor však představuje strop, kterým může unikat deset až třicet procent tepla, které dnes není levné. Jestliže nezateplíte strop, začněte jeho zateplení promýšlet. Můžete jej zateplit třeba za pomoci polystyrenu. Ten je levný a pracovat s ním může i začátečník.

Proč strop zateplit?

Teplý vzduch stoupí vzhůru, proto je zateplení velmi důležité. Pokud tak teplo má možnost utíkat, mizí tak nenávratně vaše peníze. Izolovat strop je proto to nejlepší, co můžete udělat. Jestliže si však nejste jisti, jestli by váš strop zateplení ocenil, nebo zda je izolace dostatečná, můžete to zjistit za pomoci odborníka, který přijde s termokamerou. Díky přístroji tak prohlédnete, kde vám teplo nejvíc uniká a tak budete vědět, jak na tom s domem jste.

Proč polystyren?

Pro zateplování stropů je polystyren často voleným materiálem. Je sním velmi snadná manipulace, má nízkou nasákavost materiálu, snadno se opracovává. Nezatěžuje konstrukci budovy, díky tomu, že má nízkou hmotnost. To ostatně přispívá ke snadné práci. Práci s ním zvládne i úplný začátečník. Málokdo ví, že izolační vlastnosti polystyrenu jsou velmi vysoké, když jej zvolíte, rozhodně zvolíte dobře a správně. Cena je taktéž velmi dobrá, je to jeden z nejlevnějších izolačních materiálů na trhu, takže i vaše peněženka neutrpí.

Jak s polystyrenem izolovat?

V nejvyšším podlaží se izolace polystyrenem provádí pokládkou polystyrenových desek a to na podlahu půdy. Můžete je přichytit lepidlem, mohou však být jen tak, volně.

Když však chcete izolovat strop ve sklepě, pěnový polystyren je možno přilepit zespodu na strop, podobně jako je tomu, kdy se lepí na dům, tedy na fasádu. Tvoří se tak snížený podhled. Ten je však méně účinný, když to srovnáme s pokládkou izolace. Důležitá věc je i samotná volba desek, protože je důležité zvolit kvalitní desky. Proto není potřeba šetřit a raději si nechte poradit ve výběru od odborníků, kteří tomu rozumí.

Kdy se polystyren nehodí?

I když má polystyren velké výhody, nejde jej použít u všech typů stropů. Polystyren je nevhodný ve chvíli, kdy jsou stropy s dřevěným trámováním. Polystyren nepropouští páru a to je problém u dřeva. Dochází tak k velkému riziku, že se objeví plíseň. Když zateplujete dřevo, je lepší si vybírat vzdušnější materiály pro zateplení. Například minerální vatu. Polystyren není vhodný pro izolaci, která je zvuková, protože polystyren propouští zvuk.

O autorovi

admin

Přidat komentář